20.02.2011

ABSTRACT EGG

Przeszukując internet trafiłam na stronę dwóch zalonych artystów. O nich będzie dziś mowa! Chodzi o Lernert'a and Sander'a. Tworzą oni coś naprawdę zaskakującego i godnego chwili uwagi. Ich praca polega na tworzeniu krótkich filmów, dość abstrakcyjnych w założeniu, co pozwala na ich dowolną interpretację. Lub brak interpretacji. Czasem wystarczy po prostu popatrzeć na zmieniające się obrazy i podziwiać jak tych dwoje artystów zrobiło coś z, tak naprawdę, niczego.
Nigdy nie sądziłam ,że oglądanie topniejącego czekoladowego króliczka może być aż tak wciągające! Dużą zasługę w tym ma idealnie dobrana muzyka oraz przyciągające wzrok kolory: )

Jestem przekonana,że część osób będzie uważać te filmiki za głipie, naiwne, lub "o niczym", zarzekać się. że "co to za problem, sam nakręcę film o prasowaniu czekolady i zostanę artystą";P NIe jest to jednak takie proste. Ich praca jest na tle abstrakcyjna, że te stsunkowo proste obrazy, które są przez nich prezentowane zaczynają wywoływać w odbiorcy uczucia. No sami powiedzcie...czy patrząc na tego topniejącego króliczka nie jest Wam smutno?:)
Ta sztuka musi czemuś służyć, Należy ją zinterpretować. ja to robię w ten sposób :)

Link poniżej prezntuje nagranie z JAJKIEM w roli głównej. NIe jest niestety  w pełnej versji. Znajduje się ona tutaj
I ponownie wywołuje śmieszne uczucia, wrażenia..Pogadamy o tym, ale najpierw obejrzyjcie filmik!

//

Scanning internet I found the page of two crazy artists. They called Lernert and Sander and they create surprising and not conventional art projects. They work especially with camera, shooting short film you can interpret in your own way. Or just not interpret, not try to understand them. Just watch how they do something from nothing in fact.
I have never thought that watching at melting chocolate bunny can be such interesting! The big role is played by music of course, but also colors.

I think that some people say that it is stupid, that they also can do sth similar. So let's do it!: P  They works is very abstract, sometimes funny, sometimes touching...For example..Looking at this melting bunny..Don't you feel upset about this? I do!: )

The link below present the short film withe the ..EGG in main role :D It not full version. It is here.
And again..it arouse different emotions in me. But...At first WATCH IT! :DW pierwszej scenie (mówię tutaj o pełnej wersji:)) byłam przekonana ,że nasze gwiazdorskie jajo zostanie unicestwione.:) NIe stało się tak jednak. W taki razie w drugiej scenie sądzłam, że ten piekielny młot przesunie się za jajkiem, albo w jakiś cudowny sposób uniesie się tuż przed nim. Znowu spaliłam. Trzecia scena natomiast, ta widoczna w linbku, ma w sobie coś z budowania napięcia. Może trwa zbyt długo, ale finalna "scena" jest idealna! Kiedy tak patrzyłam na początku na ten korek miałam wrażenie,że się rusza, choć cały czas pozostawał w miejscu. POtem ma się wrażenie ,że siłą woli wyciąga się go z butelki :D 
//
At first "picture"(I talk about full version) I was sure that the egg would be destroy. But it didn't. So in the second I predicted that this hammer went behind this egg or something. NO! It hit in the center of the egg. Surprise for you? And the third scene...It was kind of building tension...may be too long, but the final action with the connection of music was perfect. When I was staring at first on the cork I saw it moving, even it was still...: ) Great impression.

What do you feel about it?:)

PS. Sorry for my mistake in English but I am still learning and I decided to be rather communicative than perfect in spelling. In this way I can be more myself..not restricted by the language!:) I hope you understand what I mean.: )

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz